Späť na výpis článkov

Google podporuje HTTPS chránené stránky

Google zvýšil hodnotenie zabezpečených webov s protokolom HTTPS.

 

Google vydal oznámenie o vyššom hodnotení stránok zabezpečených 2048-bitovým SSL certifikátom. Ak je Váš web chránený SSL certifikátom, stúpne v Google očiach.

Google síce hovorí o ľahkom signály pre hodnotiaci algoritmus, ostatné signály ako kvalitný obsah stále držia prevahu, keďže prioritou pre Google stále ostáva, a na tom sa nič  Google nechystá meniť, kvalitný a relevantný obsah pre užívateľa. Táto úprava algoritmu má podporiť majiteľov webov, aby začali používať HTTPS protokol, aby pohyb na internete ostal bezpečný.

Google taktiež tvrdí na základe svojich testov z posledných mesiacov, že HTTPS zabezpečenie vykazuje pozitívne výsledky, čo sa týka relevantnosti a výsledkov vo vyhľadávaní.

SEO obavy pri prechode na HTTPS

Mali by Ste mať obavy pri prechode z HTTP na HTTPS v rámci SEO faktorov? Nie, nijak zvlášť. Google nabádal webmasterov po roky, že tento prechod bezpečný je. Ale isté kroky zvážiť musíte, ak nechcete aby tým Váš traffi utrpel. Dajte Googlu vedieť, že Ste prešli na zabezpečený protokol. Google aktualizoval Google Webmaster Tools pre lepšie spracovanie HTTPS stránok a ich ohlasovanie.

Aktualizácia hodnotiaceho algoritmu Googlu je len ďalším signálom toho, že snahou spoločnosti je poskytovať bezpečný a relevantný obsah. Content marketing je stále najlepšou voľbou pre popredné miesta vo výsledkoch vyhľadávania Googlu. „Content rules ..“Páčilo? Zdielajte!